Haberler

Haberler

Röportajlar

15 Aralık 2016 Çağdaş Sanatlar Konseri
15.12.16

Türkiye'nin ilk ve tek Latin Caz Flüt Solisti Mihriban Aviral 15 Aralık 2016 saat 20:00'da Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde sevilen ve çok ilgi gören doyumsuz müziklerine yer verecek.

Selanik'te Atatürk'ün Doğduğu Evin Avlusunda Atatürk'ün Sevdiği Şarkılar Konseri
07.10.2016

 7 Ekim 2016'da Mihriban Aviral Selanik'te Atatürk'ün doğduğu evde Atatürk'ün sevdiği şarkıları çalacak.

23 Eylül, Mihriban Aviral, "canjazzım türküler" adlı yeni bir single CD çıkardı.
23.09.2016

23 Eylül, Mihriban Aviral, "canjazzım türküler" adlı yeni bir single CD çıkardı. Türküleri Latin Caz formunda seslendiren sanatçının albüm kapağında şu sözleri bulunuyor: 

Canjazzım Türküler

Kendi topraklarımın öz kültürüne ait zengin ezgileri evrensel formda yeniden düzenleyerek dünyaya tanıtmak en büyük amacım...
Ve böyle bir çabanın tüm sanatçıların en önemli görevi olması gerektiğine inanıyorum.
Bu amaçla, güzelim ülkemin cancağızım türküleri büyük bir özenle Latin caz formunda düzenlendi ve flütümden nefese gelerek can buldu.

Antalya'da Latin Caz Rüzgarı
14.04.2016

Türkiye'nin ilk ve tek Latin Caz Flüt Solisti Mihriban Aviral 14 Nisan 2016'da Antalya'da sevilen ve çok ilgi gören doyumsuz müziklerine yer verecek.

 Erciyes Üniversitesi
24.03.2016

Türkiye'nin ilk ve tek Latin Caz Flüt Solisti Mihriban Aviral 24 Mart 2016 tarihinde Erciyes Üniversitesi'nde sevilen ve çok ilgi gören doyumsuz müziklerine yer verecek.

Bilkent'te Latin ve Caz Rüzgarı
05.02.2016

Türkiye'nin ilk ve tek Latin Caz Flüt Solisti Mihriban Aviral 5 Şubat 2016'da Bilkent Konser Salonu'nda sevilen ve çok ilgi gören doyumsuz müziklerine yer verecek.

Canjazzım Türkülerin Stüdyo Kaydı

Değerli flüt solistimiz Mihriban Aviral,  "canjazzım türküler" adlı yeni bir single kaydındaydı.

Cernmodern Latin Caz Rüzgarı
10.10.2015

Türkiye'nin ilk ve tek Latin Caz Flüt Solisti Mihriban Aviral 10 Ekim 2015'da Cernmodern'de sevilen ve çok ilgi gören doyumsuz müziklerine yer verecek.

Cepa AVM Konseri
22.02.2015

22 Şubatta Cepa AVM,  Türkiye’nin ilk ve tek Latin Caz Flüt Solisti Mihriban Aviral ve orkestrasına ev sahipliği yapıyor. Saat 17.00 de gerçekleşecek konserde sanatçı,  sevilen ve çok ilgi gören doyumsuz müziklerine yer verecek.

Mihriban Aviral yeni yıl mesajı içeren bir video yayınladı

Sanatçı, çok güzel bir müzikle izleyicilerinin yeni yılını kutlayan bir müzik videosu hazırladı. Şimdilik büyük ilgi gören video, bakalım izlenme rekoru kıracak mı?

https://www.youtube.com/watch?v=NFLE8lz1VTY

Müzik eleştirmeni Şefik Kahramankaptan, yazdı: Mihriban Aviral Latin Caz Çalıyor…

Değerli yazar, dikkatli ve samimi görüşlerini içeren son derece birikimli kalemiyle Türkiye’nin ilk ve tek Latin Caz Flüt Solisti Mihriban Aviral’i yazdı.

http://www.sanattanyansimalar.com/mihriban-aviral-latin-caz-caliyor/408/

Mihriban Aviral Radyo Cazkolik program konuğu oldu

Latin Caz Flüt Solisti Mihriban Aviral, Radyo Cazkolik'te Tunçel Gülsoy'un "Evde Çalamadıklarım" programına konuk oldu. Yeni CD'isinden müzikler çalarak, konserlerinden, yeni çalışmalarından söz eden sanatçı, çok keyifli bir sohbet programı gerçekleştirdi. Dinlemeyi arzu eden değerli dostlar aşağıdaki linkten programa ulaşabilirler.

http://www.cazkolik.com/radyocazkolik/default.asp?radyoid=1

Doğan Hızlan Mihriban Aviral’i yazdı
19.01.2014

Değerli yazar Doğan Hızlan, 19 Ocak Pazar günü,  Hürriyet Gazetesindeki sütununda ülkemizin ilk ve tek Latin Caz Flüt Solisti olmanın onurunu yaşayan Mihriban Aviral’e ve CD'sine yer verdi.

Ankara CerModern Konser Salonu Konseri
22.02.2014

Ülkemizin ilk ve tek Latin Caz Flüt Solisti Mihirban Aviral, 22 Şubat Saat 20.00 de CerModern Konser Salonunda izleyicilere o sıcak müzikleriyle Latin ülkelerinden oluşan çok keyifli bir müzik turu yaptıracak.

İlk ve Tek Latin Caz Flüt Solistimiz Mihriban Aviral 2 müzik klibi çekti…
12.06.2014

Türkiye’nin ilk ve tek Latin Caz Flüt Solisti Mihriban Aviral yine bir ilke imza attı. Gelen teklifleri değerlendirerek Mambo Sensual  ve Latin Dreams in Istanbul parçalarına video klibi çeken sanatçı, “Benim için çok hoş ve keyifli bir deneyim oldu, umarım izleyiciler de klipleri izlerken aynı şekilde keyif alırlar” dedi. Video kliplere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=HtqVPvr3vQE&list=UUxrxtPQngIQhW9uaCSVNt-g
https://www.youtube.com/watch?v=tRqmsed6R8g

İlk ve tek Latin Caz Flüt Solisti Mihriban Aviral, İlk Latin Caz Cd’sini 2011 yılında Amerka’da çıkarmıştı. Sanatçı, yeni CD’si “Mihriban Aviral Plays Latin Jazz” ı da Türkiye’de çıkararak yeni  bir mutluluk daha yaşıyor…

Türkiye’nin ilk ve tek Latin Caz Flüt Solisti Mihriban Aviral 8 Mayıs 2013 Antalya’da!
08.05.2013

Flüt Sanatçımız Mihriba Aviral, 8 Mayıs, saat 20.30 da Lara Hotel Miracle Konferans salonunda Antalyalılarla buluşuyor. Sanatçı yapacağı söyleşi ardından doyumsuz müziğiyle izleyicilere unutulmaz bir Latin Caz Konseri verecek.

Belgrad Kolarcev Üniversitesi Konser Salonu Konseri
18.02.2013

Türkiye’ni ilk ve tek Latin Caz Flüt Solisti Mihriban Aviral, 18 Şubat saat 20.00 de Kolarcev Üniversitesi Konser Salonunda Latin Caz Konseri verecek.

Antalya Ticaret Odasi Latin Caz Konseri
25.01.2013

Değerli Flüt sanatçımız Mihriban Aviral, Ticaret Odası Konferans Salonunda, saat 20.00 de Antalya’lılara doyumsuz bir Latin Caz müziği ziyafeti yaşatacak. 

Festivalde Alanya’lılar ülkemizin ilk ve tek Latin Caz Flüt Solisti olan Mihriban Aviral Ve orkestrasını dinleme ve izleme şansı bulacaklar.

Istanbul Lütfi Kırdar Salonu Latin Caz Konseri
24.05.2012

Çeşitli ülkelerden katılacak 2250 konuğa ülkemizin gururu, Türkiye’nin ilk ve tek Latin Caz Flüt Solisti Mihriban Aviral, Latin Caz rüzgarları estirerek doyumsuz müziğiyle davetlileri coşturacak.

İzmir Kadın Sanatçılar Festivali
07.05.2012

Ülkemizin ilk ve tek Latin Caz Flüt Solisti Mihriban Aviral, İzmir Kadın Sanatçılar Festivali çerçevesinde İzmir Ahmet Adnan Saygun konser Salonunda unutulmaz bir Latin Caz Konseri verecek.

Mihriban Aviral konseri Ankara’da!
10.12.2011

Hacettepe Üniversitesi yenilenen M salonlarında, Mihriban Aviral ve orkestrası Latin caz müziği konseri verecektir. Bu konserde son doldurduğu albümde yer alan parçalar seslendirilecektir. Çok yakın bir gelecekte bilet satışı ile ilgili bilgiler basın ve medya da yer alacaktır. 

İstanbul Ceylan Intercontinental Otel Latin Caz Konseri
09.10.2011

Türkiye’nin ilk ve tek Latin Caz Flüt Solisti Mihriban Aviral, çeşitli ülkelerden katılan uluslararası STK davetlilerine unutulmaz bir Latin Caz Konseri verecek. 

Atina’da Bir Türk sanatçısı…
25.04.2010

Uluslararası bir toplantıda Ülkemizin ilk ve tek Latin Caz Flüt Solisti Mihriban Aviral, Grand Athens Concert Holl’da Latin Caz Rüzgarı estirecek.

Ankara Türk-Çin Kültür Derneğinde sanatçımız Mihriban Aviral, izleyicileri Flütüyle büyüleyecek…
14.01.2010

Ankara Türk-Çin Derneğinde Türkiye’nin ilk ve tek Latin Caz Flüt sanatçısı Mihriban Aviral film müzikleriyle büyülü bir konser verecek.

Mihriban Aviral Sofya’da…
25.05.2009

Flüt solistimiz Mihriban Aviral, Sofya Devlet Konukevinde farklı ülkelerden katılan davetlilere doyumsuz bir Latin Caz konseri verecek. 

Ankara Cüneyt Gökçer Sahnesi Film Müzikleri Konseri
17.04.2009

Eşsiz ve çok zengin repertuarıyla Flüt Solistimiz Mihriban Aviral, Cüneyt Gökçer Sahnesinde film müzikleriyle rüya gibi bir konser veriyor.

Son bir hafta içinde Basın ve Medya da Mihriban Aviral

Yoğun bir stüdyo dönemi yaşayan Mihriban Aviral, bu süre içinde basın ve medyanın ilgi odağı oldu. NTV tv “Gece-Gündüz” programına, CNN tv nin “Afiş” programına, A haber tv” Yaşasın Hafta Sonu” programına, konuk oldu. Ayrıca Hürriyet gazetesi “Cumartesi Keyif” ekinde, sabah gazetesi sür manşetten haberi vererek Mihriban Aviral’in bu projesine geniş yer ayırdılar. Anadolu ajansın haber bülteninde yer alması bir çok gazete, dergi ve magazinde bu projenin tanınmasını sağladı.

Mihriban Aviral ve Nestor Torres, Radyo Cazkolik’te Tuncel Gülsoy’un “Evde çalamadıklarım” programına konuk oldu.
05.09.2009

5 Eylül Pazartesi yayına giren “Evde çalamadıklarım” programında Mihriban Aviral-Nestor Torres ve Tuncel Gülsoy buluştular. İngilizce-Türkçe birlikte konuşulan program çok ilginçti. Son derece keyifli geçen söyleşide, Mambo Sensual parçasını Mihriban Aviral ve Nestor Torres birlikte seslendirdiler. Başarılı ve sempatik program yapımcısı Tuncel Gülsoy esprileri ve yorumları ile programı mükemmel yönetti. Mihriban Aviral’in albümü çıktığında tekrar programa konuk edeceğini ve bu mükemmel parçaları Mihriban Aviral’den mutlaka dinlemek istediklerini ifade etti.

Yazılı Basın

Mihriban Aviral A Haber TV “Yaşasın Hafta Sonu” programına konuk oldu
04.09.2009

Başarılı program yapımcısı Meltem İnan’ın konuğu olarak 4 Eylül Pazar günü, saat 10.30 da, canlı yayına katılan Mihriban Aviral, bu projenin gelişimi, geldiği nokta ile ilgili detaylı bilgiler verdi. Ayrıca iki parçasını seslendirdi. Türkiye’de bir “ilk” e imza atan Mihriban Aviral, “Dünya da bile çok az sayıda olan, parçanın başından sonuna kadar flüt solo çalan sanatçılardan birisi olmaktan gurur duyduğunu ifade etti. Latin caz dalında böyle bir alana girerek Türkiye ‘de performans sunan,” ilk” ve “tek” kadın sanatçı olduğunu vurguladı. Amerikalı ünlü grammy ödül sahibi Nestor Torres ile benzer bir hastalığı olmasının getirdiği bu süreci detayları ile anlattı.

Amerikalı ünlü grammy ödüllü flüt sanatçısı Nestor Torres, Mihriban Aviral projesi için İstanbul’da
14-23.08.2009

14-23 Ağustos tarihlerinde, ünlü grammy ödül sahibi Nestor Torres, Mihriban Aviral projesi için İstanbul’a geldi. Marşandiz stüdyolarında 10 adet parça kayıtları, Nestor Torres’in prodüktörlüğünde gerçekleşti. Edit ve mastering çalışmaları Miami’de geçekleşecek olan albüm, muhtemelen Ekim ayı ortalarında Amerika da basılacak ve dağıtıma girecek. Bu albümde yer alan Nestor Torres ve Mihriban Aviral’in birlikte seslendirdiği düet parça “Latin Dreams in İstanbul” çok ses getireceğe benziyor. 

Ankara Caz Festivalinin açılış konseri Polonya büyük elçiliğinde yapıldı.
18.01.2008

Ankara Caz Derneği’nin düzenlediği “14. Uluslararası Ankara Caz Festivali”nin basın açılışı, Polonya Büyükelçiliğinde Basın ve Sponsorların katıldığı bir gecede yapıldı. Herkesin ilgi ile izlediği konserde,flüt sanatcısı Mihriban Aviral  başarılı latin caz performansı ile büyük ilgi topladı. Ankara Caz Derneği ve LEO Organizasyon'un birlikte yürüttüğü ve her yıl farklı bir temayla karşımıza çıkan Ankara Caz Festivali'nin 14. yıl teması 'Bir Nefes Caz' olarak belirlendi. Festivalde, ünlü isim ve gruplar, 4-26 Şubat tarihleri arasında caz severler ile buluşuyor.

Türk-Çin Kadınlar Dostluk ve Kültür Derneği üyeleri çocuklar için buluştu

Türk - Çin Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği, burslu öğrenciler yararına bir etkinlik düzenledi. Ankara Hilton Oteli’nde gerçekleşen geceye Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Gong Şiaoşıng ve Türk - Çin kadınları Dostluk ve Kültür Derneği üyeleri katıldı.
Bu gecede flüt sanatçısı, Mihriban Aviral “Dünya Sinemasında Efsaneleşmiş Film Müziklerini”  aynı filmlerin fragmanları eşliğinde sundu. Çok renkli bir performansla Mihriban Aiviral’in  renk kattığı gecede, bağış yoluyla toplanan yardımlar burslu öğrencilerin eğitimi için kullanılacak.
1988 yılından bu yana faaliyet gösteren Türk - Çin Kadınları Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı Tan Ataç düzenlenen dostluk ve yardım gecesi için, “Bizlere unutulmaz bir gece yaşatan ve yardımlarını çocuklarımızdan esirgemeyen herkese çok teşekkür ediyorum. Böyle bir sosyal sorumluluk projesi içinde yer almaktan büyük mutluluk duyuyorum. Geleceğimizin güneşi çocuklarımıza bir nebzede olsa katkı sağlayabiliyorsak ne mutlu bize. İnsanlar bu gibi konularda duyarlı olmalılar ve ellerinden geldiğince yardıma muhtaç çocukların yanında olmalılar” diye konuştu.

Kadın Sanatçılar Festivali
04-08.03.2011

İzmir Bornova Belediyesinin organize etmiş olduğu “Kadın Sanatçılar Festivali 4-8 Mart 2011 tarihleri arasında yapıldı. Konusunda belli düzeyde kendisini kanıtlamış kadın sanatçılar büyük ilgi gördüler. Mihriban Aviral gurubu ile 7 Mart akşamı, Yaşar Üniversitesi Konferans salonunda canlı bir performans sundu. Latin Caz dalında Grammy ödüllü, Nestor Torres’in eserlerinden oluşan bir repertuvarı başarı ile icra etti. Salonu dolduran izleyiciler Latin Caz parçaların kıvrak ritmleri ile, çoştular. Gecenin sonunda organizasyon komitesi adına Mihriban Aviral’e  plaket sunuldu.